Úvod

_JJJ9551

 


Igor Timko zo skupiny No name je nielen vynikajúci spevák, herec, ale aj učiteľ a preto sa tešíme, že je už po 7 – krát tvárou našej ankety.

Anketa o najobľúbenejšieho učiteľa vyzdvihuje vzťah medzi žiakmi a učiteľmi, ktorí naše deti učia, vychovávajú, sú im oporou, pomáhajú im na ceste k úspechom. Anketa je zábavná forma súťaže učiteľov so svojími žiakmi, ktorí ich do ankety navrhli. Každý z nás si určite spomenie aspoň na jedného učiteľa, ktorý bol láskavý, múdry a bol nám vzorom.

V školskom roku 2018/19 vstupujeme do 13. ročníka a za tých uplynulých 12 rokov sme ocenili viac ako 90 úžasných učiteľov z celého Slovenska.

Zlatý Amos získa 3500 Eur, korunu a žezlo (putovná cena), Amos sympaťák získa 1000 Eur (internetové hlasovanie), Zlatá škola získa 1000 Eur (najviac prihlásených učiteľov), Cena Jána Gašperana (spoluzakladateľa ankety na Slovensku) – učiteľ získa 1000 eur, Pedagóg na ktorého sa oplatí spomínať získavajú ocenenie všetci prihlásení učitelia, Naj učiteľ národnostných menšín a učiteľ bez predsudkov – každý učiteľ získa po 1000 Eur, Najlepší príbeh o učiteľovi – 200 Eur (ocenenie pre žiakov).

 

Celoslovenské kolo ankety sa uskutoční od 3.- 5. mája 2019 v Pezinku.